Menu

sobota, 27 lutego 2016

John Mole - Moja wielka grecka przygoda


Ciepłe słońce prawie 24 godziny na dobę. Lazurowa, przejrzysta woda. Kuchnia, o której nie można powiedzieć zbyt dużo złego. Nie zapominajmy również o architekturze! Kiedy oglądam zdjęcia z Grecji, czytam artykuły na temat wakacji i wspomnienia ludzi, którzy spędzili tam, chociaż kilka dni, wiem jedno-muszę tam w końcu pojechać. Nie wiem, czy wróciłabym w jednym kawałku, ponieważ w mojej głowie pojawiłoby się chyba zbyt wiele pięknych obrazów.

Kiedyś zastanawiałam się co zrobiłabym w sytuacji, kiedy miałabym rzucić wszystko i wyjechać gdzieś daleko. W zasadzie mogłabym zrobić to nawet dzisiaj, gdyby sytuacja tego naprawdę wymagała. Gdyby trafiło na Grecję.. Byłabym chyba w siódmym bardzo błękitnym niebie.

Moja wielka grecka przygoda to właśnie historia o wyjeździe, który może zmienić nasze życie, w znaczy sposób. Zmienia życie bohaterów. Cudownej pary, która marzy o tym (wiecie, to zawsze kobiety marzą bardziej :)), aby w Grecji pozostać na dłużej, na zawsze. Bohaterka książki, pełna żywiołu, z głową pełną pomysłów chce zmienić miejsce swojego życia. Trafia na dom, który wymaga remontu, dużych zmian-to jednak nie przeszkadza jej w tym, aby jej plany się pokrzyżowały. Dąży do tego, aby spełnić swoje wielkie marzenie i pozostać w Grecji na dłużej.

Nie chcę za wiele opowiadać, bo książka jest pełna fantastycznych historii, więc warto po nią sięgnąć! Tym bardziej w taką pogodę, jaką mamy za oknem. Na pewno dostarczy nam dużo uśmiechu, ja czytając ją, przeniosłam się do tamtego świata, szkoda tylko, że na tak krótko.

Książka została wydana przez wydawnictwo Pascal. Już wiele książek tego wydawnictwa miałam okazję czytać, ta nie odbiega od nich, ale warto zwrócić uwagę na piękną okładkę, która jest fantastyczna i oddaje wszystko to, o czym możemy przeczytać.
Udostępnij:

          5 komentarzy  

Kategoria:

5 komentarzy:

 1. Masz rację, okładka jest przepiękna i wzmaga apetyt na wakacyjne wojaże. Z dużą przyjemnością przeczytam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niebieska zakładka29 lutego 2016 13:59

  Takie okładki książek plus śliczne zdjęcia i zachęcające recenzje to coś, co lubię najbardziej. Z chęcią przeczytam, w jaki sposób wyjazd do Grecji zmienił życie bohaterów. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. W ostatnie wakacje była w Grecji i gdybym mogła, też pozostałabym tam na dłużej :) Książkę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zazdroszczę! Ja mam nadzieję, że w końcu uda mi się tam wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznaję, że jestem totalnie nieczuła na okładki. Ale gdy zbliża się okres urlopowy - to zupełnie innego. Lubię łączyć lektury z klimatem miejsc, do których się udaję. Oj kusi ta książka bajkową i wakacyjną obietnicą:)

  OdpowiedzUsuń

Popularne

Archiwum

Copyright © PRZELITERUJE |

Design by Anders Norén |